Full Drawing Badminton European Games 2019

Badminton European Games 2019
Continental Individual Championships
24-30 june 2019, Minsk
Live Badminton European Games 2019


Full Drawing groub
Match overview of MS - Group A
Viktor Axelsen [1]Denmark
-
TurkeyEmre Lale
Viktor Axelsen [1]Denmark
-
GermanyAlexander Roovers
Emre LaleTurkey
-
GermanyAlexander Roovers
Viktor Axelsen [1]Denmark
-
HungaryGergely Krausz
Emre LaleTurkey
-
HungaryGergely Krausz
Alexander RooversGermany
-
HungaryGergely Krausz
Match overview of MS - Group B

Anders Antonsen [2]Denmark
-
CroatiaZvonimir Durkinjak
Anders Antonsen [2]Denmark
-
BelgiumMaxime Moreels
Zvonimir DurkinjakCroatia
-
BelgiumMaxime Moreels
Anders Antonsen [2]Denmark
-
EstoniaRaul Must
Zvonimir DurkinjakCroatia
-
EstoniaRaul Must
Maxime MoreelsBelgium
-
EstoniaRaul Must
Match overview of MS - Group C

Mark Caljouw [3]Netherlands
-
PortugalBernardo Atilano
Mark Caljouw [3]Netherlands
-
MoldovaCristian Savin
Bernardo AtilanoPortugal
-
MoldovaCristian Savin
Mark Caljouw [3]Netherlands
-
PolandMichal Rogalski
Bernardo AtilanoPortugal
-
PolandMichal Rogalski
Cristian SavinMoldova
-
PolandMichal Rogalski
Match overview of MS - Group D

Brice Leverdez [4]France
-
SerbiaLuka Milic
Brice Leverdez [4]France
-
IcelandKari Gunnarsson
Luka MilicSerbia
-
IcelandKari Gunnarsson
Brice Leverdez [4]France
-
SwitzerlandChristian Kirchmayr
Luka MilicSerbia
-
SwitzerlandChristian Kirchmayr
Kari GunnarssonIceland
-
SwitzerlandChristian Kirchmayr
Match overview of MS - Group E

Misha Zilberman [5]Israel
-
SloveniaMiha Ivanič
Misha Zilberman [5]Israel
-
ItalyRosario Maddaloni
Miha IvaničSlovenia
-
ItalyRosario Maddaloni
Misha Zilberman [5]Israel
-
FinlandEetu Heino
Miha IvaničSlovenia
-
FinlandEetu Heino
Rosario MaddaloniItaly
-
FinlandEetu Heino
Match overview of MS - Group F

Pablo Abian [6]Spain
-
AustriaLuka Wraber
Pablo Abian [6]Spain
-
IrelandNhat Nguyen
Luka WraberAustria
-
IrelandNhat Nguyen
Pablo Abian [6]Spain
-
BulgariaDaniel Nikolov
Luka WraberAustria
-
BulgariaDaniel Nikolov
Nhat NguyenIreland
-
BulgariaDaniel Nikolov
Match overview of MS - Group G

Vladimir Malkov [7]Russia
-
LuxembourgRobert Mann
Vladimir Malkov [7]Russia
-
RomaniaCollins Valentine Filimon
Robert MannLuxembourg
-
RomaniaCollins Valentine Filimon
Vladimir Malkov [7]Russia
-
AzerbaijanAzmy Qowimuramadhoni
Robert MannLuxembourg
-
AzerbaijanAzmy Qowimuramadhoni
Collins Valentine FilimonRomania
-
AzerbaijanAzmy Qowimuramadhoni
Match overview of MS - Group H

Toby Penty [8]Great Britain
-
Czech RepublicMilan Ludik
Toby Penty [8]Great Britain
-
UkraineArtem Pochtarov
Milan LudikCzech Republic
-
UkraineArtem Pochtarov
Toby Penty [8]Great Britain
-
SwedenFelix Burestedt
Milan LudikCzech Republic
-
SwedenFelix Burestedt
Artem PochtarovUkraine
-
SwedenFelix Burestedt
Match overview of WS - Group A

Line Højmark Kjaersfeldt [1]Denmark
-
MoldovaVlada Ginga
Line Højmark Kjaersfeldt [1]Denmark
-
IsraelKsenia Polikarpova
Vlada GingaMoldova
-
IsraelKsenia Polikarpova
Line Højmark Kjaersfeldt [1]Denmark
-
ArmeniaLilit Poghosyan
Vlada GingaMoldova
-
ArmeniaLilit Poghosyan
Ksenia PolikarpovaIsrael
-
ArmeniaLilit Poghosyan
Match overview of WS - Group B

Mia Blichfeldt [2]Denmark
-
Czech RepublicKaterina Tomalova
Mia Blichfeldt [2]Denmark
-
SlovakiaMartina Repiska
Katerina TomalovaCzech Republic
-
SlovakiaMartina Repiska
Mia Blichfeldt [2]Denmark
-
LatviaIeva Pope
Katerina TomalovaCzech Republic
-
LatviaIeva Pope
Martina RepiskaSlovakia
-
LatviaIeva Pope
Match overview of WS - Group C

Kirsty Gilmour [3]Great Britain
-
NorwayElisa Wiborg
Kirsty Gilmour [3]Great Britain
-
LithuaniaVytaute Fomkinaite
Elisa WiborgNorway
-
LithuaniaVytaute Fomkinaite
Kirsty Gilmour [3]Great Britain
-
FranceMarie Batomene
Elisa WiborgNorway
-
FranceMarie Batomene
Vytaute FomkinaiteLithuania
-
FranceMarie Batomene
Match overview of WS - Group D

Evgeniya Kosetskaya [4]Russia
-
BelgiumLianne Tan
Evgeniya Kosetskaya [4]Russia
-
CyprusEleni Christodoulou
Lianne TanBelgium
-
CyprusEleni Christodoulou
Evgeniya Kosetskaya [4]Russia
-
BelarusAlesia Zaitsava
Lianne TanBelgium
-
BelarusAlesia Zaitsava
Eleni ChristodoulouCyprus
-
BelarusAlesia Zaitsava
Match overview of WS - Group E

Yvonne Li [5]Germany
-
FinlandAiri Mikkela
Yvonne Li [5]Germany
-
IrelandRachael Darragh
Airi MikkelaFinland
-
IrelandRachael Darragh
Yvonne Li [5]Germany
-
HungaryAgnes Korosi
Airi MikkelaFinland
-
HungaryAgnes Korosi
Rachael DarraghIreland
-
HungaryAgnes Korosi
Match overview of WS - Group F
Beatriz Corrales [6]Spain
-
BelarusAnastasiya Cherniavskaya
Beatriz Corrales [6]Spain
-
CroatiaMaja Pavlinic
Anastasiya CherniavskayaBelarus
-
CroatiaMaja Pavlinic
Beatriz Corrales [6]Spain
-
NetherlandsSoraya De Visch Eijbergen
Anastasiya CherniavskayaBelarus
-
NetherlandsSoraya De Visch Eijbergen
Maja PavlinicCroatia
-
NetherlandsSoraya De Visch Eijbergen
Match overview of WS - Group G

Neslihan Yigit [7]Turkey
-
BulgariaLinda Zetchiri
Neslihan Yigit [7]Turkey
-
UkraineMaria Ulitina
Linda ZetchiriBulgaria
-
UkraineMaria Ulitina
Neslihan Yigit [7]Turkey
-
EstoniaKristin Kuuba
Linda ZetchiriBulgaria
-
EstoniaKristin Kuuba
Maria UlitinaUkraine
-