VICTOR Malaysia International Series Match Schedule 18 June 2019

VICTOR Malaysia International Series 2019
International Series
PRIZE MONEY USD 10,000
IPOH, PERAK
Link live Streaming : Here
Live links will be packed while in progress
Please Click the live LINK above for the watch, Thanks
Live Streaming VICTOR Malaysia International Series 2019





Match overview of Tuesday, June 18, 2019 / Matchday 1
  • 08:30
    XD - Qualification
    ARENA BADMINTON PERAK 1
    Chaloempon CHAROENKITAMORN
    Sararat CHUEBOCA
    -
    CHOONG Brandon
    Yan Yi TAN

    0:21
  • 08:30
    MS - Qualification
    ARENA BADMINTON PERAK 2
    Ming Kang TAN
    -
    Micaiah Jien Zheng CHAI

    0:29
  • 08:30
    MS - Qualification
    ARENA BADMINTON PERAK 3
    LIM Yik Fong
    -
    Krisda KOLUM
    0:26
  • 08:30
    MS - Qualification
    ARENA BADMINTON PERAK 4
    Shahzan Shah MISFAHUL
    -
    Syahzlan Hazwan SALLEH
    Walkover
  • 09:05
    XD - Qualification
    CHOONG Hon Jian
    LIM Chiew Sien
    -
    Krit TANTIANANKUL
    Thanyasuda WONGYA
    0:00
  • 09:05
    XD - Qualification
    Ahmad Maziri MAZLAN
    Wan Win NG
    -
    Mohamad Faris Zaim ABDUL KHALID
    LIM Jing Ning
    0:00
  • 09:05
    MS - Qualification
    Ferneel Hazael SOMPIE
    -
    Kee Liang LAU
    0:00
  • 09:05
    MS - Qualification
    ARENA BADMINTON PERAK 4
    Aidil Sholeh ALI SADIKIN
    -
    Datu Mohd Saffuan Nizam SARDIK

    0:22
  • 09:40
    MD - Qualification
    Amri AMEER
    Muhammad Idham Zainal Abidin SYAZMIL
    -
    Chakkaphat NORKHAT
    Paramet PROMSARIN
    0:00
  • 09:40
    MD - Qualification
    Warit SARAPAT
    Krit TANTIANANKUL
    -
    MARTIN Macvin Marvin
    Chen Wai NG
    0:00
  • 09:40
    MS - Qualification
    Quan Sheng EE
    -
    LOW Eu Cong
    0:00
  • 09:40
    MS - Qualification
    Chao HUANG
    -
    Jin Hong TEH
    0:00
  • 10:15
    MD - Qualification
    CHUA Yue Chern
    LWI Sheng Hao
    -
    Muhammad FACHRIKAR
    Amri SYAHNAWI
    0:00
  • 10:15
    MS - Qualification
    Kreetik RAMESH
    -
    LIM Yik Shen
    0:00
  • 10:15
    MS - Qualification
    Jun Yan NG
    -
    Mohd Fariz Imran NOR ASMADI
    0:00
  • 10:15
    MS - Qualification
    Dimas SETIAWAN
    -
    Song Yuan TAY
    0:00
  • 10:50
    MD - Qualification
    Tze Jian LIM
    LING Wei Jie
    -
    Krisda KOLUM
    Ming Kang TAN
    0:00
  • 10:50
    MS - Qualification
    Korakrit LAOTRAKUL
    -
    Khai Quan YAP
    0:00
  • 10:50
    MS - Qualification
    Mohd Nazman MOHD SALLEH
    -
    Wee Peng SIM
    0:00
  • 10:50
    MS - Qualification
    Mohamad Hafiz MOHAMED SIKKANDER
    -
    Tien Ann PAR
    0:00
  • 11:25
    MD - Qualification
    Chaloempon CHAROENKITAMORN
    Nanthakarn YORDPHAISONG
    -
    Syahzlan Hazwan SALLEH
    Datu Mohd Saffuan Nizam SARDIK
    Walkover
  • 11:25
    MS - Qualification
    Zi Yi TEH
    -
    Iqbal Aji Tri PAMUNGKAS
    0:00
  • 11:25
    MS - Qualification
    Wei Hong LEE
    -
    Wai Kean YEONG
    0:00
  • 11:25
    MS - Qualification
    Chuan Zhe TAI
    -
    Ali Ahmed EL KHATEEB
    0:00
  • 12:00
    MD - Qualification
    Chun Hann LO
    Chun Hoong LO
    -
    Galuh DWI PUTRA
    Gabriel Christopher Wintan WIJAYA
    0:00
  • 12:00
    XD - Qualification
    Warit SARAPAT
    Sasikarn PIYAWATCHARAVIJIT
    -
    LOW Hang Yee
    Muralitharan THINAAH
    0:00
  • 12:00
    XD - Qualification
    Chakkaphat NORKHAT
    Napha SAMART
    -
    Shahzan Shah MISFAHUL
    LIM Peiy Zhean
    0:00
  • 12:00
    XD - Qualification
    Tien Ci WONG
    Desiree, Hao Shan SIOW
    -
    Ferneel Hazael SOMPIE
    Freeisy Ester SOMPIE
    0:00
  • 12:35
    WS
    Desima Aqmar SYARAFINA
    -
    TSAI Hsin-Pei
    0:00
  • 12:35
    MD - Qualification
    Pongsakorn THONGKHAM
    Wongsathorn THONGKHAM
    -
    Immanuel Jose ANAK TAN
    Yusriazmi YUSUF
    0:00
  • 12:35
    MD - Qualification
    Jun Liang Andy KWEK
    Jian Liang LEE
    -
    LUARAN Neville Baptist Nosius
    Muhammad Syauqi MOHD PUZI
    0:00
  • 12:35
    XD - Qualification
    LWI Sheng Hao
    YAP Ling
    -
    Kok Xian TAN
    Kha Yan WONG
    0:00
  • 14:00
    WS
    Yee YAP
    -
    Maharani Sekar BATARI
    0:00
  • 14:00
    XD - Qualification
    Han Zhuo TOH
    WONG Jia Ying Crystal
    -
    Ming Kang TAN
    Wen Xin TANG
    0:00
  • 14:00
    MS
    Muhamad IMRAN KHAN
    -
    Henrikho KHO WIBOWO
    0:00
  • 14:00
    MS
    SOONG Joo Ven [1]
    -
    Qualification - Q4
    0:00
  • 14:35
    WS
    TUNG Ciou-Tong
    -
    Letshanaa A. KARUPATHEVAN
    0:00
  • 14:35
    WS
    Stephanie WIDJAJA
    -
    Ladapa SINGKAEW
    0:00
  • 14:35
    MS
    Pannawit THONGNUAM [14]
    -
    Karono KARONO
    0:00
  • 14:35
    MS
    Qualification - Q9
    -
    KARUPATHEVAN Jhotiswaran
    0:00
  • 15:10
    WS
    KONG Yi Jin
    -
    Shruthi KEERTHI
    0:00
  • 15:10
    MS
    Gatjra Piliang Fiqihilahi CUPU [6]
    -
    Hussein SHAHEED
    0:00
  • 15:10
    MS
    Yonathan RAMLIE
    -
    Qualification - Q13
    0:00
  • 15:10
    MS
    Qualification - Q8
    -
    Muhammad Izzuddin SHAMSUL MUZLI
    0:00
  • 15:45
    WS
    Made Deya Surya SARASWATI
    -
    Piramon CHAMNAKTAN
    0:00
  • 15:45
    MS
    Seng Zoe YEOH [15]
    -
    Keith Mark EDISON
    0:00
  • 15:45
    MS
    Qualification - Q1
    -
    Md Tah M ZIYAD
    0:00
  • 15:45
    MS
    Eveshgaran VASIGARAN
    -
    Daniel FAN [10]
    0:00
  • 16:20
    WS
    Dharshinie VASIGARAN
    -
    Yasnita Enggira SETIAWAN
    0:00
  • 16:20
    MS
    Qualification - Q5
    -
    Muhammad Naim AHMAD FAIRUZLY
    0:00
  • 16:20
    MS
    Qualification - Q12
    -
    Muhammad Syafiq Iqbal MOHD NADZRI
    0:00
  • 16:20
    MS
    Xiaodong SHENG [3]
    -
    Zulhelmi ZULKIFFLI
    0:00
  • 16:55
    WS
    Jia Rong SITO
    -
    LIM Jing Ning
    0:00
  • 16:55
    MS
    Christian ADINATA
    -
    Kantawat LEELAVECHABUTR [7]
    0:00
  • 16:55
    MS
    Misbun Ramdan MOHMED MISBUN [12]
    -
    Saran JAMSRI
    0:00
  • 16:55
    MS
    Yehezkiel Fritz MAINAKY
    -
    Qualification - Q14
    0:00
  • 17:30
    WS
    Dylyvya Saha DAVINCY SAHA
    -
    Winda Puji HASTUTI
    0:00
  • 17:30
    MS
    LIM Chong King
    -
    Setthanan PIYAWATCHARAVIJIT
    0:00
  • 17:30
    MS
    Qualification - Q2
    -
    Datu Mohd Shah Eizlan SARDIK
    0:00
  • 17:30
    MS
    Andre MARTEEN [9]
    -
    Qualification - Q16
    0:00
  • 18:05
    WS
    PENG Li Ting
    -
    Isabelle RUSLI
    0:00
  • 18:05
    MS
    LEONG Jun Hao
    -
    Krishna Adi NUGRAHA [13]
    0:00
  • 18:05
    MS
    Fong Hau SIM
    -
    Phanuwat SRIMANTA
    0:00
  • 18:05
    MS
    Alberto Alvin YULIANTO
    -
    Syabda Perkasa BELAWA [16]
    0:00
  • 18:40
    WS
    HUANG Yu-Hsun
    -
    LIM Peiy Zhean
    0:00
  • 18:40
    MS
    Jacob SCHUELER
    -
    Qualification - Q15
    0:00
  • 18:40
    MS
    Phakorn CHOTPHINIT
    -
    Shahzan Shah MISFAHUL
    0:00
  • 18:40
    MS
    Qualification - Q7
    -
    LIM Chi Wing [8]
    0:00
  • 19:15
    WS
    Saranporn PORNPATTANAMONGKOL
    -
    KISONA Selvaduray
    0:00
  • 19:15
    MS
    GOH Giap Chin [5]
    -
    Muhammad FEBRIANSYAH
    0:00
  • 19:15
    MS
    CHONG Yee Han
    -
    Qualification - Q6
    0:00
  • 19:15
    MS
    Muhammad Elaf Wei TAN
    -
    CHEAM June Wei [2]
    0:00
  • 19:50
    WS
    CHEN You-Chi
    -
    Yan Yi TAN
    0:00
  • 19:50
    WS
    Dyvylyn Saha DAVINCY SAHA
    -
    Pitchamon OPATNIPUT
    0:00
  • 19:50
    MS
    Jia Wei Joel KOH
    -
    Jia Wei TAN [11]
    0:00
  • 19:50
    MS
    Bobby SETIABUDI
    -
    Qualification - Q10
    0:00
  • 20:25
    WS
    Alifia Intan NURROHKHIM
    -
    Shivani Vaishnavi Devi GANGULA
    0:00
  • 20:25
    WS
    Aisyah Sativa FATETANI
    -
    CHEN Li
    0:00
  • 20:25
    MS
    Faiz ROZAIN
    -
    Qualification - Q11
    0:00
  • 20:25
    MS
    Ruttanapak OUPTHONG
    -
    Ikhsan Leonardo Imanuel RUMBAY [4]

Iklan Atas Artikel

Iklan Tengah Artikel 1

Iklan Tengah Artikel 2

Iklan Bawah Artikel